Beceri Değerlendirme Platformuna Hoşgeldiniz

CNC Makine Operatörleri için ECVET Beceri Platformu, kullanıcıların CNC Makine Operatörü niteliklerini görebilmesine, beceriler arasında yer alması gereken becerileri oylayabilmesine ve böylece eğitim sistemi ve iş piyasası arasındaki beceri uyumsuzluğunun en aza indirilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcıların tümü eğitim hizmeti sağlayan kişiler ve iş piyasasından temsilcilerle iletişime geçmeye, fikir alışverişi yapmaya ve tecrübelerini paylaşmaya imkan veren etkileşimli bir foruma erişim sağlayabilmektedir. Platformdaki tüm alanlara erişim sağlayabilmek için platforma kayıt olunması gerekmektedir.

Büyüyen topluluğumuza katılın ve beceri uyumsuzluğunu gidermemize yardımcı olun!

Platformumuza kayıt olun

Platforma erişmek için buradan kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz

İçeriği topluluğun geri kalanıyla tartışın

ECVET yeterliliklerini geliştirmek için büyüyen topluluğumuza katılın

Projeye Genel Bakış

ECVET Beceri Platformu Projesi, mesleki eğitim sistemlerinin ve işgücü piyasasının özellikle de KOBİ’lerin etkileşimli olarak iletişim kurduğu bir tarafın ihtiyaç duydukları becerileri oylayıp değerlendirirken diğer tarafın mesleki eğitim sistemlerindeki müfredatları güncelleyerek cevap verdiği bir platform geliştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca ECVET Beceri Değerlendirme Platformu aracılığıyla beceri analizi ve haritasını temel alarak geliştirilecek eğitim içeriğinin, teknik becerileri öğretmekten sorumlu uzmanları kişisel ve kavramsal becerileri öğretme konusunda destekleyerek mesleki eğitim ve öğretim sistemlerinin kalitesini arttıracağı düşünülmektedir

Projenin hedef grupları arasında mesleki eğitim ve öğretim kurumları, meslek öğretmenleri ve eğiticileri, KOBİ’ler, işverenler, karar alıcılar ve STK’lar yer almaktadır. Proje, hedef grupların, şirketlerin ihtiyaçları ile eğitim kurumlarında kazandırılan beceriler konusunda haberdar olmaları için bir iletişim kanalı oluşturmayı amaçlamaktadır

Proje web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz:

ECVET Çevrim İçi Kursu

Mesleki Eğitim ve Öğretim için Avrupa Kredi Sistemi (ECVET) hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Öyleyse EUROMASC ile ortağı NTI-MMM tarafından hazırlanmış ECVET’in en önemli özelliklerini açıklayan çevrim içi kursu ziyaret edebilirsiniz.

Kurs, özellikle teknik eğitim alanlarında harmanlanmış öğrenme kurslarına odaklanan, ECVET tabanlı yeterlilik ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilere yöneliktir. Katılımcılar, verilen eğitim kursunun yeterlilik çerçevesini tanımlamayı, önceki öğrenme deneyimleri dahil olmak üzere öğrenme çıktılarını belirlemeyi ve yeterlilikle ilgili kredi puanlarını ve ECVET puanını anlayıp bu bilgileri nasıl uygulayacaklarını öğreneceklerdir.